Zaburzenia lękowe u młodych ludzi a wizytacja u psychologa

0
18

Cechą reprezentatywną zaburzeń lękowych jest to, że lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej określonej sytuacji. Do tej grupy zakłóceń kwalifikuje się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami strachu, w wielu przypadkach nazywane też lękiem panicznym. O ich istocie stanowi nagłe pojawienie się lęku bez żadnych przyczyn.

Jego nasilenie jest tak kolosalne, że czujący go człowiek rozpoczyna się panicznie obawiać – pomóc ma prawo tus gdańsk. Stąd także objaśnienie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Związane z napadami lęku doznania emocjonalne są o wiele silniejsze od podobnych doznań w sytuacjach realnego zagrożenia. Napady strachu nie mają charakteru ciągłego, mogą niemniej jednak pojawić się w szeregu przypadków w rozmaitych odstępach czasu. Trwają od kilku do kilkudziesięciu minut.

Z reguły akompaniują im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy lub ucisk w skroniach, a także często pojawia się pocenie się i uczucie duszenia się. Postać dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za sekundę nastąpi coś marnego, umrze, czy też ulegnie wypadkowi.

Dodaj komentarz