Rozrywka oraz nauka – tablice dla dzieci

0
35

Dziecięctwo ludzi wyedukowanych w czasie komunizmu znacząco różni się od życia współczesnych dzieci. Chodzi w zasadzie o otaczające nasze domy punkty, których oferta wybitnie różni się jeżeli porównać te dwa okresy. Niegdyś szczytem marzeń był samochodzik albo klocki, najszczęśliwsi mieli kolejki, w pewnych sytuacjach jakieś wyjątkowo odpowiednie zabawki od rodziny z zachodu. Dzisiaj dzieci dosłownie toną w zabawkach. Zwiększył się dochód mieszkańców, a także ich sposób myślenia. Wszelkie potrzeby młodego człowieka zaspokajane są natychmiastowo. Do wyboru są zabawki, jakie potrzebują od dziecka użycia wyobraźni oraz naśladowania dorosłego życia, takie jak lalki i misie.

Poza tym też zabawki ruchome, inaczej samochody, kolejki. Interaktywne gry oraz zabawki przeważnie powstają przy zastosowaniu jakiejś technologii, czego przykładem są w stanie być roboty. Zabawki można podzielić również ze względu na materiał, z jakiego są wykonane: drewno, plastik, plusz. Różnorodne, odrębne kulturowo regiony znamionuje inny typ zabawek. Europa jest w tym względzie jednolita, w Afryce najwięcej zabawek to używane egzemplarze przysyłane z Europy, Japonia tudzież w zasadzie opiera się na technologiach w oryginalnych modelach.

Oczywiście produkuje się zabawki przeznaczone dla wskazanej płci. Dziewczynki mają odrobinę inne wymagania wobec zabawek niż chłopcy, dlatego z myślą o nich projektuje się konkretne rodzaje. Rzecz jasna nie dotyczy to wszystkich małych dziewczynek, niektóre w ogóle nie intrygują się zabawkami skierowanymi do nich. Nadrzędnym celem produkcji zabawek dla dziewczyn jest wprowadzenie ich w świat kobiet – tu polecamy tablice sensoryczne. Przy okazji częściej dostrzega się podtrzymywanie sztampowych oraz później niestety wielokrotnie pojawiających się w dorosłym życiu podziałów. Część cech dziewczynek rzeczywiście uzasadnia wybór takiej a nie innej zabawki, niemniej jednak reszta, pewien scenariusz zabawy, przewidują zaprogramowanie małego umysłu, do przyszłej roli w dorosłości.

Wskutek tego dziewczynki bawią się lalkami – które są zawsze umalowane, o nienagannej szczupłej figurze i lśniących włosach: to stereotypowa atrakcyjna kobieta. Do zestawu z nią konieczna jest kuchenka do gotowania oraz żelazko, bowiem jakkolwiek tym się zajmuje w wolnym czasie. Może ewentualnie być miliarderką, niemniej jednak dopiero z przystojnym partnerem-lalką. Wtedy tylko siedzi w jacuzzi albo jeździ luksusowym samochodem. Rzecz jasna są też zabawki nastawione na naukę czynności, a nie odtwarzanie sztucznego modelu życia. I te są o niebo lepsze.

Dodaj komentarz