Profesjonalna poradnia endokrynologiczna

0
16

Badania genetyczne oferowane w poradni endokrynologicznej jaką założył profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski są możliwe do wykonania, bo lekarz ten ma duże doświadczenie w onkogenetyce oraz stale kształci się w takim obrębie. Jeśli wobec tego jedynie endokrynolog elbląg odkryje wskazania do przeprowadzania badania, to można oczekiwać, że zajmie się tym. Poradnia proponuje w takim razie usługi w zakresie profilaktyki, diagnostyki a także wyleczenia chorób układu dokrewnego.

Diagnostyka i leczenie zaburzeń hormonalnych, chorób tarczycy, nadnerczy i przysadki mózgowej, a także zespołów androgennych, zaburzeń metabolicznych i przedwczesnego dojrzewania odbywa się w oparciu o nowoczesne standardy. Jest to istotne, gdyż zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą być powodem wielu schorzeń. Specjalista po wnikliwej konsultacji zapisze pakiet badań dzięki jakim można liczyć na trafną diagnozę. Kiedy będzie to potrzebne, zlecone będą także badania genetyczne dla par zmagających się z bezpłodnością albo dla osób pozostających w obrębie ryzyka zachorowania na raka.

Diagnostyka genetyczna wykonana będzie również po otrzymaniu wyników badań. Wówczas specjalista może powziąć decyzję odnośnie planowanego leczenia. Specjalista współpracuje z Warsaw Genomics, gdzie może zlecać kompletny pakiet badań genetycznych. Czułe testy opierają się na osiągnięciach światowych. Kiedy odkryte będzie obciążenie genetyczne, można będzie podejmować działania które zabezpieczają przed chorobą albo pozwalające je leczyć.

Można także otoczyć opieką lekarską pociechy chorego, pozostające w obrębie ryzyka. Innego rodzaju konsultacje dotyczą takich przypadków jak: choroba Hashimoto, choroba Graves – Basedowa, guzki tarczycy, hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, czynne hormonalnie gruczolaki, guzki nadnerczy, menopauza i andropauza, zaburzenia metaboliczne, nadwaga, potliwość, suchość skóry, czy retinopatia. Aby wpisać się na wizytę wystarczy zadzwonić na numer telefonu podany na witrynie.

Dodaj komentarz