Prace remontowe – spójrz co potrzeba

0
66

Tokarka to maszyna użytkowana do maszynowej obróbki jakichś przedmiotów. Tokarki cnc przeznaczone są do obróbki ubytkowej polegającej na ścinaniu poszczególnych części jakiegokolwiek przedmiotu – przetestuj Frezowanie CNC. W ten sposób wytwarzane są tak zwane wióry.

Forma części roboczej tego urządzenia jest zaostrzony. Mają one kształt zbliżony do walców czy również stożków. Fundamentalnym przyrządem jest wiertło lub nóż tokarski innymi słowy narzędzie jednoostrzowe używane w różnego typu tokarkach. Obróbka taka oznaczana jest toczeniem.

Jest to edytowanie brył peryferyjne i wewnętrzne. Jest to inaugurowanie danego przedmiotu w ruch kołowy lub także obrotowy. Tokarki dzielą się na m.in. kłowe a później na kopiarki, ciężkie, precyzyjne, wielonożowe oraz uniwersalne. Kolejnym typem tokarek są uchwytowe, karuzelowe, tarczowe, półautomaty tokarskie, rewolwerowe, automaty tokarskie wielowrzecionowe oraz jednowrzecionowe, zataczarki czyli służą do zataczania ostrzy przyrządów o wielu ostrzach, zegarmistrzowskie oraz branżowe zwane też jako specjalne.

Dodaj komentarz