Orientalna medycyna naturalna kładzie nacisk na zdrowe życie

1
18

Medycyna chińska reprezentuje zasadę, że poprawniej zapobiegać aniżeli leczyć, stawia przede wszystkim na profilaktykę, a tworzą ją dwa główne nurty filozoficzne, bowiem filozofia jest jej podstawą. Jednym nurtem jest medycyna tybetańska – hindusko-tybetańsko-mongolska, a drugim nurtem medycyna chińska, chińsko-wietnamsko-koreańska.

Chińczycy od tysiącleci bardzo troszczą się o swoje zdrowie, a medycyna stosowana przez nich pozwala im na długie, zdrowe życie – więcej o zdrowiu oraz chorobach na kaszel suchy. Na pięć regionów świata, w jakich można zaobserwować zjawisko długowieczności, aż trzy z nich znajdują się na terenie Chin.

Świadczy to o tym, iż profilaktyka, na którą Chińczycy kładą największy nacisk, sprawdza się w stu procentach. Kultura długowieczności odegrała w historii Chin kolosalną rolę, także w rozwoju chińskiej cywilizacji. Według jakże oczywistej filozofii chińskiej, człowiek nie jest w stanie pominąć paru etapów w swoim życiu – narodzin, swojego rozwoju, procesu starzenia i śmierci. Jednakże sposób, w W jaki sposób oraz nasze życie przeżyjemy zależy tylko oraz wyłącznie od nas, czy będziemy zdrowi, szczęśliwi, czy odnajdziemy dobrą dla siebie drogę życia.

Musimy wykorzystać całą dostępną wiedzę, z obrębu optymalnego rozwoju, należytej diety, zdrowego stylu życia, zapewnieniu sobie komfortu psychicznego, słusznego samopoczucia, żeby przez całe życie posiadać po prostu porządne zdrowie. Działania, które zmierzają do zapewnienia sobie odpowiedniej starości, ograniczające i łagodzące procesy starzenia się organizmu, powinny być naszym głównym celem.

1 comment

Dodaj komentarz