Ledowe żarówki do aut – czemu warto?

0
66

Nikt z nas nie uwielbia jeździć wozem posiadając ograniczoną widoczność. Po pierwsze jest to nadzwyczaj niebezpieczne, szczególnie w ciągu nocy oraz jesiennych i zimowych miesięcy. Po drugie zmusza nas do większego wysiłku, co ma prawo doprowadzić do uszkodzenia stworzonego przez nas narządu wzrokowego. Zwykle w pojazdach wykorzystywane są żarówki o napięciu od sześciu do dwudziestu czterech V. Te pierwsze wykorzystuje się w jednośladach, drugie w wozach ciężarowych. Po środku plasują się te używane w samochodach osobowych, w których napięcie sięga dwunastu V.

Na rynku mamy dostępnych dużo rodzajów żarówek automobilowych. Jednym z nich są żarówki hb4. Jest do jednowłóknowa żarówka przeznaczona do świateł mijania, czyli krótkich. Niewątpliwie jej różne rodzaje są użytkowane w rozmaitego rodzaju samochodach. Każda marka ma dobrane odpowiednie jej wymiary. Nadają się one do przednich reflektorów.

Na ogół są one żarówkami ksenonowymi. Są one niesłychanie trwałe, ich użytkowanie starcza na trafnych parę miesięcy. Przy okazji ich cena nie jest wygórowana. Światła ksenonowe w autach spełniają rolę świateł mijania. Do ich funkcjonowania konieczny jest naturalnie zakup trafnych żarówek – znajdziesz je na LED P21W. Nie potrzebują one tak nazywanego rozgrzania i rozświetlenia się. Dzięki ksenonowi, który został w tej żarówce użyty jako gaz zapłonowy, żarówki ksenonowe dają światło o takiej intensywności, jaka będzie występowała przez cały czas jej ich wykorzystywania. Lampy z żarówkami tego rodzaju są bardziej efektywne niż lampy halogenowe. Dają one o wiele więcej światła w krótszym czasie i pobierają o dużo mniej energii.

Producenci lamp ksenonowych zapewniają długą żywotność żarówek, która jest w szeregu przypadków porównywana nawet z żywotnością samochodu. Niestety w miarę upływu czasu żarówki te tracą odrobinę na mocy i dają mniej intensywne światło. Lampy z żarówkami ksenonowymi potrzebują kilku sekund aż zaświecą całą mocą, w następstwie tego z reguły instalowane są jako światła mijania. Te drogowe są prostymi lampami halogenowymi. Jak najbardziej nie od początku istnienia aut żarówki ksenonowe są w nich używane. Swoje triumfy zaczęły święcić dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.

Dodaj komentarz